Cena zabiegu: 170
Oczyszczanie twarzy manualne

Zabrudzenia naskórka zalegające na skórze powodują, że nie może ona swobodnie oddychać ani przyjmować składników odżywczych z kosmetyków, a na jej powierzchni pojawiają się różnego rodzaju wykwity:

 

- zaskórniki zamknięte - przypominające białe grudki schowane pod skórą, głównie w strefie T (czoło, nos, broda),

- zaskórniki otwarte - tzw. wągry, grudki o barwie czarnej, pojawiające się najczęściej na nosie,

- prosaki - przypominające milimetrowe ziarenka prosa zmiany, pojawiające się zwykle w okolicach oczu i skroni.

 

Kosmetyczny zabieg oczyszczania twarzy ma za zadanie ich usunięcie , a dodatkowo jest wsparty manualnym doczyszczaniem skóry dekoltu, pleców i ramion, dla jak najlepszych efektów.

 

Oczyszczanie manualne twarzy - przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu kosmetolog ocenia typ i stan skóry, aby właściwie dobrać preparaty do jej oczyszczenia. Następnie wykonywany jest peeling kawitacyjny lub chemiczny (ewentualnie mikrodermabrazja), który złuszczy naskórek i przygotuje skórę. Kosmetyk jest dobierany indywidualnie do każdej cery, może to być peeling grubo- i drobnoziarnisty lub enzymatyczny. Kolejnym krokiem jest rozpulchnienie skóry i otworzenie porów za pomocą urządzenia emitującego parę wodną, po którym następuje już właściwy etap zabiegu - manualne oczyszczanie twarzy. Za pomocą delikatnych ucisków opuszkami palców usuwane są wszystkie skórne zanieczyszczenia - sam zabieg przebiega dosyć szybko, aby pory skórne nie zdążyły się obkurczyć. Oczyszczone miejsca są następnie dezynfekowane, a na zakończenie zabiegu aplikowany jest delikatny krem, który zadziała łagodząco i obkurczy pory skórne. Dla najlepszych efektów, manualne oczyszczanie twarzy powinno być systematycznie wykonywane - w przypadku cery tłustej nawet co 4 tygodnie. Częstotliwość zabiegów należy dopasować indywidualnie do własnych potrzeb i rodzaju cery. Sprawdź wyjątkowe zabiegi na twarz - medycyna estetyczna Beauty92. Skorzystaj również z naszych innych usług m.in.: makijaż permanentny, depilacja woskiem, henna brwi, mezoterapia mikroigłowa, manicure pedicure, laserowa depilacja.