Niedoskonałości skórne, takie jak blizny, przebarwienia są częstą skazą w obrębie twarzy, szyi lub dłoni. Pozostałości po okresie dojrzewania, nadmiernej ekspozycji skóry na promienie słoneczne lub upływie lat, mogą sprawić, że nasza skóra nie będzie dla nas zadowalającą wizytówką, a wstydliwym problem. Rozwiązaniem jest peeling chemiczny, który jest skuteczną walką z defektami skórnymi.

Peeling chemiczny – specyfika i zastosowanie

Polega na wywołaniu kontrolowanego złuszczenia naskórka lub głębszych warstw skórnych. Podczas zabiegu, stosowane są specjalne roztwory chemiczne ukierunkowane na zredukowanie zmian chorobowych oraz różnych mankamentów estetycznych cery w postaci zmarszczek, blizn, przebarwień, a to wszystko w celu poprawienie wyglądu i elastyczności skóry.

Peeling chemiczny – przebieg zabiegu

Przebieg procesu złuszczeniu naskórka jest uzależniony od odpowiednio dobranego preparatu, którym jest wykonywany peeling. Po oczyszczeniu skóry z pozostałości makijażu, odtłuszczeniu jej i zabezpieczeniu odpowiednich miejsc (oczu, ust, włosów) – stopniowo, zostaje nałożona wybrana substancja, na twarz lub inne części ciała. Po wyznaczonym czasie, twarz jest oczyszczana z substancji na nią nałożonej. Kolejno, w zależności od wybranego roztworu, twarz jest przemywana neutralizatorem lub wodą. W celach zneutralizowania skutków ubocznych zabiegu stosowana jest odpowiednia maseczka. Naturalnymi efektami ubocznymi zabiegu są: pieczenie, delikatne kłucie, ciepło. Peeling chemiczny jest bezpieczny pod warunkiem, że jest wykonywany przez profesjonalistę w odpowiednich warunkach.

Dobór odpowiedniego peelingu zostanie indywidualnie skonsultowany podczas wizyty w naszym gabinecie kosmetyczny

Ich wybór zależy od stanu skóry i oczekiwań pacjenta. W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi:

  • Kwas mlekowy - ARGIPEEL - odpowiedni dla skóry wrażliwej nie tolerującej wyższych stężeń kwasu glikolowego. Złuszcza, nawilża i rozjaśnia skórę,
  • Kwas ferulowy - FERULAC PEEL - jako jeden z nielicznych peelingów chemicznych może być wykonywany przez cały rok,
  • Kwas migdałowy - MANDEL PEEL - przyczynia się do poprawy kolorytu, rozświetlenie skóry. Wygładza powierzchnię skóry, redukując drobne zmarszczek, ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
  • Kwas TCA - FORTE PEEL - idealny w walce z uporczywymi przebarwieniami o różnym pochodzeniu,
  • Żel złuszczający - AZELAC PEEL - Polecany osobą z atopowym zapaleniem skóry, trądzikiem pospolitym, trądzikiem różowatym i przebarwieniami.

Peelingi te różnią się intensywnością działania – głębokością złuszczenia i stężeniem substancji.

Kto powinien zastosować peeling chemiczny?

Peeling powinny wykonać osoby, które zauważają u siebie: pierwsze symptomy starzenia się, przebarwienia skórne, zmarszczki powierzchowne lub głębokie, blizny, trądzik, zaskórniki, nadmierny łojotok, rozstępy, suchość skóry i wiele innych niepokojących zmian skórnych.

Peeling medyczny jest doskonałą propozycją na uzyskanie pięknej i promiennej cery twarzy bez niedoskonałości. Systematyczne zabiegi i dbanie o skórę w sposób kompleksowy, może dać Ci wiele satysfakcji i zadowolenia ze swojego wyglądu. Warto zadbać o swoje zdrowie już dziś, zaczynając od zdrowej skóry.

  • Eksfoliacje kwasami – złuszczenie głębokich warstw naskórka w celu regeneracji skóry i usunięciu zbędnych warstw naskórka.
  • Zabiegi umożliwiające usunięcie i zmniejszenie zmarszczek.
  • Regenerację i odświeżenie skóry twarzy.
  • Usunięcie przebarwień, blizn i niedoskonałości skórnych.

To tylko główne korzyści z zastosowania peelingów chemicznych. Zaletą tych zabiegów są również: długotrwałe rezultaty, poprawa elastyczności skóry, ujednolicenie odcienia cery, zamknięcie porów, udoskonalenie owalu twarzy oraz poprawa samopoczucia i pewności siebie!

Instytut Urody BEAUTY92

Krzycka 92BCD

53-020 Wrocław

Wrocław Krzyki

Mapy Google

Godziny Otwarcia

Pon–pt: 09:00–21:00

Sobota: 09:00–20:00

722 350 350

502 599 936

salon@beauty92.com.pl

Znajdź nas w Mediach